Články

 

15.12.2008 - Iva Veselá

Jak balit vánoční dárky?

Potřeby pro balení dárků
K balení dárků je obvykle třeba rozmanitých balících papírů a stuh, ostrých nůžek, průhledné lepící pásky, mašlí a jiných doplňků. Ke zdobení balíčků lze použít i sušené ovoce nebo sušené plody přírody (šípky, malé šišky, sušené větvičky a květiny). K dárkům pod stromeček nezapomeňte přiložit jmenovky.


Dárkové předměty si zaslouží originální balící papír
Balící papír by měl odpovídat příležitosti darování dárku. Pokud se jedná o narozeniny, ideální je balící papír s květinovým potiskem, na Vánoce si můžete vybrat z široké nabídky vánočních balících papírů, pro děti volte dětské balící papíry (třeba se známými českými postavičkami). Pokud ale chcete být opravdu originální, vyrobte si balící papír sami. Stačí jen zakoupit bílý, matný balící papír a pokreslit jej barvami podle svých představ. Můžete si také vyrobit vlastní, ruční papír, a překvapit své blízké originálně zabaleným dárkem. Důležitý je také obsah, proto vybírejte třeba něco, co podpoří vaši krásu.


Jednoduchý dárkový balíček z krabice
Nejjednodušší, co můžete udělat, je najít krabici velikosti odpovídající velikosti dárku (např. krabice od bot či od parfému) a zabalit ji nebo oblepit dárkovým balícím papírem. Pak už jen převázat mašlí a balíček je na světě.


Dárkové balení v tašce
Balící tašky nebo kabelky jsou také jednoduchou variantou balení dárků. Chcete-li si je vyrobit sami, změřte rozměry dárku a podle něj vystřihněte a slepte balící papír. Nakonec vystřihněte dírky a prostrčte jimi provázek. K výroběbalících tašek používejte tvrdší balící papír.


Dárkové balení s vějířem na krabici

Ustřihněte z balícího papíru dlouhý, asi 1,5 cm široky pruh, který harmonikovitě poskládejte, ve středu jej přelomte tak, aby vznikl vějíř. Místo, kde se okraje spojují, přilepte lepící páskou, aby se vějíř neuvolnil. Připevněte jej na vrchní stranu balíčku.

 

Dárkové balení s vějířem místo mašle
Zabalte dárek do balícího papíru jako do pytlíku a stáhněte jej malou stužkou. Přes stužku pak připevněte z každé strany jeden vějíř.


Dárkový balíček se střapcem
Délku balícího papíru ustřihněte asi dvakrát větší než je délka a šířka dárku. Dárek položte do středu a okraje papíru spojte také ve středu balíčku. Připevněte mašlí.


Dárkový balíček pro dárky nepravidelného tvaru
Pokud je dárek nepravidelného tvaru, zabalte jej do papíru jako do pytlíku a hluboko na straně stáhněte stuhou. Stažený papír pak zastřihněte do půlkruhu.

 

Dárkový balíček pro dárky protáhlého tvaru
Pro podélné dárky je ideální balení ve tvaru bonbónu. Vytvoříte jej jednoduše tak, že dárek položíte do středu balícího papíru, podélně jej zabalíte a okraje svážete stuhou. Stuhy natočte přejetím přes hranu nůžek.

 

Originální balení láhve
Vytvořte z tvrdšího balícího papíru kornout a do něj vložte láhev. Otevřenou stranu kornoutu složte a zalepte. Na vrchol jehlanu můžete přilepit střapec s různě dlouhými stuhami, které nůžkami natočíte.

 

Zdroj: Chovatelka.cz

Hodnocení článku

Hodnotil 1 čtenář průměrem 5 bodů z pěti


Čtěte také:

Jak vyrobit ovčí sýr? 
Je vám zima? Dejte si zázvor a skořici! 
Letní řecký salát 
Naklíčená semena 
Nákupní průvodce - mléčné čokolády 


Diskuze

Jméno: *
Email: *
WWW:
Nadpis:
Text: *
SPAM: * Kolik je jedna mínus jedna? (slovy)


Položky označené * je nutno vyplnit.


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny