Informační panel


Bioprodejny a obchůdky zdravé výživy

 

Najděte si BIO prodejnu nebo jinou prodejnu zdravé výživy v blízkosti Vašeho bydlení.
Jestliže Vám zde nějaká chybí, dejte nám o ní vědět!

 

 

 

Supermarkety s nabídkou BIO


Albert
http://www.ialbert.cz
V prodejnách Albert lze nejčastěji zakoupit sušené zboží z produkce společnosti PRO-BIO Staré město (mouky, těstoviny, sušené výrobky), biomléko od Olmy, zahraniční sladkosti a hovězí maso od společnosti Biopark.

 

Billa
http://www.billa.cz
Billa prodává celou řadu bioproduktů jednak pod vlastní řadou "Ja! Natürlich", a také zboží z českých velkoobchodů. Speciální sekce s biopotravinami s výrazným označením „BIOPRODUKTY"obsahuje zejména suché trvanlivé produkty (luštěniny, musli, rýže, těstoviny), doplněné o ochucovadla a malý sortiment ovocných šťáv, ostatní výrobky v biokvalitě jsou zařazeny dle svého charakteru mezi běžný sortiment.

V sekci ovoce - zelenina jsou biovýrobky viditelně označeny, image přírodnosti podtrhuje umístění v proutěných koších.
Problematický je sortiment chlazených a mléčných výrobků - značná nepřehlednost, špatné značení, biovýrobky je nutno „vyhrabávat" z regálů, obecný problém je nepřehledné značení cen (vztahuje se i na běžné konvenční potraviny). Převažující biopotraviny zn. „Ja! Natürlich", jejichž sortiment zahrnuje převážně mléčné výrobky, jsou baleny v obalech s jednotným grafickým provedením, jejich umístění mezi konvenční výrobky však není podpořeno výraznějším označením, což orientaci zákazníka při jejich vyhledávání znesnadňuje. Celkový dojem kazí nepravidelné doplňování výrobků a obecně malý výběr sortimentu.

 

Hypernova
http://www.ihypernova.cz
Hypernova nabízí celou škálu bioproduktů, specializovaný koutek BIO nabízí hlavně suché produkty, převážně zahraniční provenience. Chlazené mléčné biovýrobky jsou soustředěny na jednom označeném místě chladicího boxu, což je výhoda, nicméně pro spotřebitele může být dosti matoucí promíchání s kozími konvenčními výrobky, které zřejmě pracovníci obchodu považují za zdravou výživu. Bio mléčné výrobky pak najdeme znovu v regálech s konvenčními potravinami, které jsou strukturovány vždy podle druhu, např. mléko, kefíry, tvarohy, jogurty apod., takže na zákazníka „číhají" hned dvakrát.

Zvláštní značení biopotravin na regále sice existuje, ale není příliš výrazné, takže pokud zákazník nechodí do obchodu pravidelně a není zatím zvyklý na svých několik „bioložisek", bio na sebe samo pozornost příliš nepoutá. V případě hovězího biomasa, již bohužel nenajdeme zelené misky, v nichž bylo dříve baleno, a současné bílé misky zcela splývají s miskami masa konvenčního.


Interspar
http://www.interspar.cz
Společnost Interspar nabízí ve svých prodejnách vlastní řadu biopotravin Natur*Pur, která se skládá z produktů ekologického zemědělství původem převážně z Rakouska, ale i od českých ekozemědělců. Jedná se o biouzeniny (šunka, salám, paštika), biomléčné výrobky (kravské jogurty, sýry, máslo), biopečivo, bioovoce (jablka, banány atd.) a biozeleninu (mrkev, brambory, cibule atd.), biotěstoviny, oleje a ochucovadla. Řada Natur*Pur se však neustále rozšiřuje.
Kromě toho dále v obchodech Interspar naleznete biovýrobky z produkce společnosti PRO-BIO Staré Město (mouky, cereálie), Countrylife (omáčky, oleje), Valašské mlékárny (Bio kysaný nápoj), zahraniční biocukrovinky (Molenaartje ad.) a ovocné biošťávy (Jacoby). Prodejny Interspar nabízejí také biohovězí maso od společnosti Biopark.


Kaufland

http://www.kaufland-online.cz

V supermarketech Kaufland zakoupíte celou řadu biopotravin ze sortimentu Countrylife, PRO-BIO, Natural Jihlava, Hamé, Olma, Emco a řady zahraničních výrobců. Kaufland však nenabízí žádné maso, pečivo či ovoce a zeleninu v biokvalitě. Biopotraviny jsou v regálech zřetelně označeny zelenou cedulkou s nápisem "biovýrobek".

V supermarketech Kaufland zakoupíte celou řadu biopotravin ze sortimentu Countrylife, PRO-BIO, Natural Jihlava, Hamé, Olma, Emco a řady zahraničních výrobců. Kaufland však nenabízí žádné maso, pečivo či ovoce a zeleninu v biokvalitě. Biopotraviny jsou v regálech zřetelně označeny zelenou cedulkou s nápisem "biovýrobek".


Penny Market
http://www.penny.cz
Biopotraviny v prodejnách Penny Market prodávané pod vlastní značkou BioBio jsou (kromě ovoce a zeleniny) koncentrovány do jednoho místa (i chladící box pro chlazené a mléčné biovýrobky) jsou umístěn v těsné blízkosti regálů s ostatními biopotravinami, což zjednodušuje při nákupu zákazníkovu orientaci. Ovoce a zelenina v biokvalitě je integrována mezi běžnou produkci, takto umístěné produkty jsou však přehledně označeny. Cenovky jsou výrazné.
Všechny biovýrobky jsou baleny v obalech s jednotnou výrazovou grafikou a označeny názvem BIOBIO.

 

Tesco
http://www.itesco.cz
Obchody Tesco nabízejí v biopotraviny jak v samostatném koutku mezi racionální výživou, tak i mezi konvenční produkcí. Mezi výrobky, které Tesco nabízí v biokvalitě patří biohovězí maso od společnosti Biopark, kravské mléčné výrobky (zahraniční, Olma, Polabské mlékárny), biovýrobky společnosti EMCO, zahraniční biomošty, dětské výživy (Hipp), a sušené výrobky společností PRO-BIO a Countrylife.

 

Nahoru


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny