Co je BIOJeště jste biopotraviny neochutnali? To jste se celou dobu připravovali o plno chuťových zážitků a přirozených výborných chutí, které si pochválí kdejaký jedlík a gurmán:-)

Sami zjistíte, že s používáním biopotravin budete mít dobrý pocit, vnitřně budete veselejší a blíže přírodě.

 

CO JE BIO?

BIO potraviny jsou přírodní produkty, které jsou nejšetrněji zpracovány, aby se zachovala jejich kvalita a udržely se v nich živiny. Zkrátka aby i po úpravě bylo jídlo co nejkvalitnější. Jsou daleko více výživnější než běžné potraviny. BIO potraviny neobsahují ingredience jako rafinovaný cukr, rafinovaná mouka, hydrogenované oleje, umělá sladidla, umělá barviva a příchutě.

Zařazením BIO výrobků se vyhnete spoustě nemocím, které tyto nebezpečné látky mohou vyvolat. Podpoříte své zdraví a v budoucnu třeba hodíte léky na různé nemoci a alergie do koše.

PROČ BYCHOM MĚLI JÍST BIO?

1)     BIO JE ZDRAVÉ

Biopotraviny obsahují v více vitamínu C a důležitých minerálů, jako vápník, hořčík, železo, chróm a také antioxidantů (důležité proti stárnutí). Například farmáři jsou vystaveni riziku rakoviny až šestkrát více než ti, co v zemědělství nepracují. Používají totiž herbicidy, které je pro jejich zdraví velmi nebezpečné. Ekofarmy zajišťují bezpečné místo, kde do kontaktu s toxickými chemikáliemi a jinými jedy určitě nepřijdete.

2)     NEOBSAHUJÍ PŘÍDATNÉ LÁTKY A „ÉČKA”

Biopotraviny jsou vyrobeny z přírodních látek bez chemických úprav a síření, bez použití aditiv jako ztužený tuk, aspartam (umělé sladidlo) a glutaman sodný. Přídatné látky jsou zdravotně rizikové, např. srdeční onemocnění, osteoporosu, migrény a hyperaktivitu.

3)     NEOBSAHUJÍ PESTICIDY         

V České republice je povoleno používat více než 300 chemických pesticidů. Najdeme je ve většině potravinách, nejvíce v ovoci, zelenině, bohužel i v dětské výživě. Když si vezmete k jídlu jablko, v ruce držíte 20-30 umělých jedů, a to i po umytí. Já jím biopotraviny už jen z toho důvodu, abych si chránila své zdraví, to je pro mě důležité. Ekofarmáři neznečišťují vzduch, půdu a vodu chemickými pesticidy a umělými hnojivy, z čehož mám také dobrý pocit.

4)     NEOBSAHUJÍ GMO

Suroviny ekologického zemědělství nejsou genově upravené. Biopotraviny jsou jediným způsobem, jak se tomuto vyhnout. Pokud jíte pečivo, těstoviny, smažené výrobky, cukrovinky, nealko nápoje, sojové výrobky - ty všechny obsahují jako složky sojový olej, sojovou mouku, kukuřičný olej, kukuřičný cukr nebo sirup, produkty z brambor nebo olej z bavlníkových semen. Pokud výrobky, které jíte, nejsou biopotravinami, téměř jistě konzumujete GMO.

5)     NEOBSAHUJÍ ANTIBIOTIKA

Pokud jíte mléčné a masné výrobky, biopotraviny jsou zárukou vašeho zdraví a zdraví vaší rodiny. Hospodářská zvířata chovaná intenzívním způsobem mohou být krmena antibiotiky, hormony, léky proti parazitům a jinými léčivy bez ohledu na to, jestli jsou nemocná nebo ne. Tyto látky pak přecházejí do jejich masa a mléka a následně do organismu těch, kdo tyto potraviny konzumují, a přispívají ke vzniku koronárních chorob a vysokého krevního tlaku.
V ekologickém chovu se zvířatům podávají syntetické léky jen v odůvodněných a nutných případech a takové zvíře následně musí dodržet dlouhou inkubační dobu.

Nahoru

6)     NESKRÝVAJÍ ŽÁDNÉ VEDLEJŠÍ NÁKLADY

Asi si neuvědomujeme, že platíme stovky milionů korun z našich daní a poplatků na vodu na odstraňování chemikálií z pitné vody. Příčinou je intenzivní používání pesticidů a umělých hnojiv. Ekologické zemědělství používá tradiční metody pěstování, jako je ruční pletí, zelené hnojení místo umělých hnojiv a přirozenou obnovu půdní úrodnosti.

7)     VYSOKÉ STANDARDY

Biopotraviny pocházejí z důvěryhodných zdrojů. Všichni ekologičtí farmáři a výrobci biopotravin jsou minimálně jedenkrát ročně kontrolováni. Standardy ekologického zemědělství jsou ukotveny v Evropské legislativě. Ačkoliv se to nezdá, biopotraviny ve skutečnosti nejsou dražší než konvenční potraviny, protože konvenční produkce je zaplacena ještě několikrát, skrytě a nenápadně, z našich daní. Platíme škody na řekách znečištěných hnojivy, platíme výzkumy a testy na BSE, vyvíjení nových typů pesticidů, likvidaci nebezpečných odpadů a důsledky znečištění životního prostředí.

8)     PÉČE O ZVÍŘATA

Zvířata chovaná na ekofarmě mají volný přístup na pastvu a mohou se chovat podle své přirozenosti. Ve stájích mají pohodlně podestláno, obvykle slámou, a dostatek prostoru. Dbá se na omezení negativních dopadů při transportu zvířat. Ekologičtí chovatelé ne podávají svým zvířatům denně množství antibiotik a jiných léků, protože praktikují zdravý, vyvážený systém: nedržet na daném prostoru příliš mnoho zvířat, mít pokud možno více druhů zvířat pohromadě a krmit je přirozenými krmivy.

9)     NEOHROŽUJÍ PŘÍRODU A VOLNĚ ŽIJÍCÍM ZVÍŘATŮM

Intenzívní zemědělství způsobuje silnou erozi půdy, rozoráním mezí, odlesněním krajiny, vysoušením bažin a regulací toků. Tímto ztratily volně žijící druhy rostlin a živočichů svá přirozená stanoviště. V některých oblastech zmizelo přes 70 % ptáků, mnoha druhům motýlů, obojživelníků, plazů a malých savců hrozí vyhubení.

V ekologickém zemědělství je zakázáno používat chemické látky, ať již umělá hnojiva nebo jedovaté postřiky, které zabíjejí živé organismy. Střídání plodin a pěstování starých zapomenutých odrůd, které jsou přizpůsobené místním podmínkám, stejně jako ochrana mezí a remízků napomáhá vrátit do krajiny téměř již vymizelé druhy rostlin a živočichů.

10)  BIOPOTRAVINY JSOU CHUTNÉ

Mnoho lidí tvrdí, že biopotraviny prostě chutnají lépe. Řada významných šéfkuchařů vaří jen z biopotravin (například v hotelu Ritz v Londýně). Biopotraviny překypují chutěmi. Proč? Důvod může být v tom, že ekofarmáři se snaží o to, aby zvířata zakoušela co nejméně stresu a krmí je pokud možno co nejpřirozenější stravou. Bio ovoce i zelenina rostou pomaleji (jelikož umělá hnojiva jsou zakázána) a mají nižší obsah vody než konvenční.

Nahoru

Zdroj: www.mesicbiopotravin.cz


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny