Články

 

30.11.2011 - Iva Veselá

BioAbecedář Hanky Zemanové

2182NmN.jpg

 

Bioživot podle Hanky Zemanové

Říká se, že i když je otec nemoci neznámý, její matkou je vždycky strava. Ať už tomu věříte, nebo ne, pravda je, že to, co jíte, pijete, čím se obklopujete, má na vaše zdraví velký vliv. Mnoho věcí neovlivníte, ale na to, co nakoupíte pro sebe a svou rodinu k večeři. Máte vliv zásadní. Tak proč nevybrat potraviny, jež mají na lidské zdraví pozitivní vliv, a uvařit z nich jídlo, které bude všem chutnat?

 

NAVŠTIVTE TAKÉ: Bio atlas >>

 

Pro všechny, kdo se pro tuto cestu rozhodnou, připravilo nakladatelství Smart Pressu již druhou knihu Hanky Zemanové, věnované biopotravinám – BioAbecedář. V knížce najdete odpovědi na spoustu otázek: Jaký je rozdíl mezi celozrnným a vícezrnným pečivem? Proč je biokuře dražší? A je opravdu i lepší? Jaké sladkosti jsou pro děti nejvhodnější? Jak rozpoznat a nakoupit nejkvalitnější mléko, maso či zeleninu? Jíst, či nejíst maso? Hanka shromáždila výsledky vědeckých výzkumů, doporučení odborníků, srovnání pohledů západní i čínské dietetiky, názory auyrvédy a makrobiotiky. Poradí, k čemu se hodí jednotlivé biosuroviny, jak je vybírat a správně připravovat.

V receptové části kniha přináší spoustu vyzkoušených receptů, díky nimž se zdravé potraviny mohou stát součástí jídelníčku každé rodiny. Vyzkoušejte třeba čočkovo-dýňovou polévku, cizrnu s rajčatovou omáčkou, pomazánku z červené čočky, těstovinový salát s uzeným tempehem, pohankovo-špaldové palačinky s cibuládou nebo třeba jahelné bramboráky se lněným semínkem, švestkovo-mandlové kuličky.

Část plná eko- a biokontaktů je samostatnou informační přílohou, obsahující užitečnou reklamu, důležité kontakty, tipy na zajímavé knihy, informační zdroje, odkazy na výzkumy apod.

 

BioAbecedář Hanky Zemanové

Informace:

Formát 210 x 220 mm, pevná vazba, mnoho barevných fotografií receptů a postupů

440 stran, 699 Kč

www.smartpress.cz

 

Ukázka knihy

ANOTACE - BioAbecedář Hanky Zemanové

Kompletní průvodce nakupováním biopotravin – jakási „biobible“ pro příznivce biovaření a pro ty, kdo se zajímají o zdravý životní styl. Představení málo známých surovin, rady pro vaření, informace o léčivých vlastnostech potravin a o rozdílech mezi běžnými potravinami a biopotravinami, spousta vyzkoušených receptů i s fotkami.

Více na www.smartpress.cz

 

Představte si den po dni, měsíc po měsíci: Co snídáte, obědváte a večeříte, kolik polotovarů a umělých ochucovadel jíte, jak moc plastů a umělých materiálů vás obklopuje ve vaší domácnosti nebo v kanceláři, v čem perete prádlo a myjete nádobí, s jakými hračkami si hrají vaše děti, jaký vzduch dýcháte nebo kolik léků a různých doplňků pravidelně polykáte?

Během našeho života se nám v těle hromadí zbytky pesticidů, zpomalovačů hoření, ftalátů, dioxinů a těžkých kovů. To všechno jsou látky, které se nám do těla dostávají „díky“ našemu modernímu životnímu stylu.

Jednotlivé chemické látky se laboratorně testují (například v potravinářském průmyslu běžně používané), problémem je tzv. koktejlový efekt. Jak vědecky prozkoumat přesné působení celodenní konzumace nejrůznějších chemických látek? To, že si třeba dáme párek, tavený sýr, koláč, mražený polotovar, barevný bonbón, instantní kafe, oranžovou limonádu, čaj s umělým aroma, stříkané ovoce a zeleninový salát, který byl chemicky ošetřen? Právě tzv. chemický koktejl může mít negativní dopady na zdraví a jen těžko ho lze nějak zkoumat a vědecky testovat.

Před všemi škodlivými látkami utéct nejde. Jsou kolem nás, aniž to víme. Takový je zkrátka dnešní svět, se všemi výhodami i nevýhodami. A nemá cenu se tím příliš stresovat. Můžeme doufat, že jsme jako lidé dokonalí a že se té chemické zátěži dokážeme vnitřně přizpůsobit. Anebo se můžeme snažit změnit alespoň to, co je v našich možnostech. V našich životech to může znamenat úplně běžné, malé, každodenní změny. Vy sami se denně rozhodujete, co koupíte a co si dáte k jídlu. Alespoň to máme všichni v našich rukou – můžeme jíst přírodní biopotraviny, vypěstované bez umělých postřiků a „nevylepšované“ barvivy, aromaty a ochucovadly, můžeme kupovat biomaso a bio mléčné výrobky, a tak podporovat ekofarmáře, kteří chovají zvířata v přirozených podmínkách a s láskou, můžeme prát v ekoprášku a čistit domácnost ekodrogerií a nezamořovat svět zbytečnými chemikáliemi, a konečně můžeme také velmi jednoduše začít používat výhradně přírodní kosmetiku, čímž si hodně usnadníme život a dýchání.

Pokud chcete žít přirozeněji a ekologicky šetrněji, pak je nejdůležitější umět vyhodnocovat to množství informací, které se na vás valí ze všech stran, a současně si zachovat zdravý selský rozum. Právě proto jsem pro Hanka Zemanová napsala BioAbecedář – kompletní průvodce světem biopotravin, který vám zodpoví mnoho otázek o potravinách a zdravém životním stylu, poradí, jak vybírat, nakupovat a zpracovávat kvalitní suroviny – to vše doplněno více než 60 skvělými recepty, které zachutnají celé rodině.


Hodnocení článku

Hodnotili 3 čtenáři průměrem 3.67 bodů z pěti


Čtěte také:

1. Jóga online na českém internetu je tady! 
Sobotní farmářské trhy 
Týdenní horoskop: 19.12. - 25.12.2011 
Týdenní horoskop: 21.5. - 27.5.2012 
Výsledky listopadové soutěže 2012 


Diskuze

Jméno: *
Email: *
WWW:
Nadpis:
Text: *
SPAM: * Kolik je jedna mínus jedna? (slovy)


Položky označené * je nutno vyplnit.


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny