Jóga ONLINE

 

Meditační pozice

 
Za všeho nejdůležitější je vybrat si pozici, která vám připadá pohodlná, v ideálním případě takovou, při níž máte rovná záda, aniž byste je museli příliš napínat. Předchozím cvičením jógových pozic se naučíte sedět klidné a zpříma, což vám při nácviku meditačních technik přijde velmi vhod.

Pro meditační techniky založené na relaxaci se báječně hodí Relaxační poloha v lehu na zádech. Hlavu a kolena můžete podložit polštářky.

 

Klasickou meditační pozicí je plný Lotosový sed; v našich zemích však pro svou poměrnou obtížnost není příliš rozšířený. Některým vyhovuje poloviční lotosový sed, jiní dávají při běžných každodenních meditacích přednost Příjemnému sedu se zkříženýma nohama, Dokonalému sedu nebo sedu v kleku. Dbejte, aby kyčelní klouby spočívaly výš než pokrčená kolena, a v případě potřeby podložte kyčle polštářkem - také záda tak snáze udržíte ve svislejší poloze.


Meditovat lze pohodlně i v sedu vzpřímeném na židli, nejlépe v takové pozici, kdy jsou nohy v kyčlích a kolenou pokrčené do pravého úhlu. Dbejte, aby se chodidla lehce dotýkala podlahy - v případě potřeby je můžete podložit.


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny