Jóga ONLINE

 

Vlnění břicha

 

 

Náulí

Vlnění břicha podle Hathajógy prádípiky „rozdmýchává žaludeční oheň, zlepšuje trávení a odstraňuje veškeré neduhy". Zařazujte je na začátek ranního cvičení. Tato krije posiluje břišní svaly a masíruje břišní orgány a její příznivé vlastnosti by neměly být podceňovány.

 

Tato očistná technika posiluje a masíruje břišní svaly. Příznivé účinky na zdravotní stav břicha jsou jednoznačné. Než se pustíte do nácviku vlnění břicha, naučte se provádět Břišní uzávěr.

 

Postup:

1. Vytvořte břišní uzávěr. Břicho je vtažené dovnitř, brada také tlačí dovnitř. Pevně se opřete dlaněmi o stehna a vysuňte přímý břišní sval (spojující hrudní kost se stydkou kosti). Uvolněte břišní sval, pak celé břicho. Mírně se nadechněte a postavte se vzpřímeně. Odpočívejte. Toto je první stadium, které byste měli zvládnout, než se pustíte do nácviku
další části. Často trvá dost dlouho, než se adept jógy naučí oddělovat správné svaly, ale věřte, že vytrvalost se vyplatí.

 

2. Druhé stadium: Opřete se pouze o pravou dlaň, čímž zřetelně vystoupí pravá strana přímého břišního svalu. Mírně se zhoupněte v bocích doleva a pak se opřete pouze o levou dlaň, čímž zřetelně vystoupí levá strana svalu. Časem se naučíte postupně nechávat vystupovat levou stranu svalu, celý přímý břišní sval, pravou stranu svalu, celý přímý břišní sval atd. Tento postup vytvoří vlnitý pohyb břišní stěny, který masíruje břišní orgány. (Tomuto cvičení se někdy přezdívá „jógová pračka".) Praktikujte 3-5 cyklů. Mezi cykly odpočívejte ve stoji vzpřímeném a podle potřeby se vydýchejte. Po skončení cvičení relaxujte.

 

Upozornění:
Vlnění břicha by mělo být prováděno se zcela prázdným žaludkem. Nejvhodnější doba k provádění této krije je ráno před snídaní. Nezadržujte dech na příliš dlouhou dobu, mohli byste vyvolat křeče a začít lapat po vzduchu. Nádech by měl být dlouhý, klidný, nenásilný. Stejně jako plný břišní uzávěr ani vlnění břicha by neměly praktikovat ženy během menstruace a těhotenství. Ti, kdo trpí zánětlivými procesy břišní dutině nebo jinými břišními obtížemi, by se měli poradit se zkušeným učitelem.

Účinky: Pročišťuje.


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny