Jóga ONLINE

 

Relaxační meditace

 

 

 

 

Hluboká fyzická, duševní a emocionální relaxace. Schopnost relaxovat na fyzické, mentální a emocionální úrovni je základní dovedností potřebnou k udržení dobrého zdraví a tělesné i duševní kondice. Navíc představuje důležitý startovní bod pro všechny začátečníky v této oblasti. Vzhledem k tomu, že toto cvičení podporuje i všechny ostatní formy meditací, přináší užitek i zkušenějším jogínům. Následující postup nahrajte na kazetu či CD, popř. někoho poproste, aby jej pro vás nahrál. Cvičte 5-10 minut.

 

Jak relaxovat?

• Zaujměte Relaxační polohu v lehu na zádech. V duchu procházejte celým tělem a uvědomujte si všechny oblasti napětí nebo nepohodlí. Jednoduše tyto oblasti pozorujte - odolejte pokušení situaci řešit nebo vysílat k daným oblastem jakékoli emocionálně zabarvené myšlenky.

 

• Nyní zvolna přesouvejte pozornost celým tělem od temene hlavy po špičky nohou. Všude se na okamžik zastavte, pak nechte zmíněnou část těla odpočívat. Vezměte na vědomí každičkou část těla nezávisle na tom, jak se právě cítí.

 

• Když je tělo uvolněné, začněte si uvědomovat pocity. Vše, co cítíte, je báječné. U každého pocitu na chvíli setrvejte, pak jej nechte být. Jste pasivním pozorovatelem vlastních pocitů. Představte si, že jsou odplavovány čerstvým proudem vody. Tento čirý,

očistný proud protéká vaším tělem, a až všechny pocity odplaví, začnete prožívat vnitřní klid a jasnost.

 

• Po nějaké době si začněte uvědomovat myšlenky procházející vaší myslí. Cokoli si myslíte, je dobré. Vězte, že každá myšlenka se objeví a pak zmizí. Stačí si ji uvědomit, jako tichou moudrost, a potom ji nechat být. Představte si, že vaší myslí vane čerstvý vánek a zanechává ji prázdnou a jasnou.

 

• Nakonec tiše odpočívejte. Není nic, co byste měli udělat, čeho dosáhnout. Zkrátka existujte. Nejste lidskou bytostí, která je aktivní a jedná, zkrátka jste lidskou bytostí, která pouze je. Existujte v tichosti. Prostě buďte. Vězte, že s každou další meditací se noříte hlouběji do vlastního nitra a odnášíte si stále větší užitek.

 

• Při návratu z meditace se nalaďte na vlastní myšlenky. Pak si opět začněte uvědomovat pocity. Stále více vnímejte tělo jako jednolitou formu, uvolněnou a odpočatou. Ponechte tělo, ať se zvolna probouzí, až budete schopni otevřít oči. Po návratu z meditace se cítíte svěží, odpočatí, plni nových sil.

 


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny