Jóga ONLINE

 

Vizualizace - řízená představivost

 

 

 


Vizualizace představuje účinnou techniku meditace, s jejíž pomocí se můžete obeznámit s vlastní představivostí. Představivost je nástrojem, jehož lze báječně využít k vytváření zvláštních stavů mysli a bytí. Vizualizovat můžete barvy, místa, symboly, mandaly, bohy, světce nebo třeba tarotové karty. Lidé často volí představu, která pro ně má zvláštní náboženský nebo duchovní význam, popř. vybírají cosi, o čem se chtějí více dovědět. Pro začátek je dobré vybrat předmět zájmu a soustředit na něj pozornost i při dalších meditacích. Tím získá meditace na síle a povede k mocnějším a významnějším prožitkům. Při následující meditaci si můžete představit, že jste v přírodě. Zlehka si s oním pocitem pohrávejte, a to tak dlouho, až na jeho místo nastoupí představa a zavede vás dál. Meditujte 15 minut.

 

Postup:

• Zaujměte pohodlnou polohu v sedu nebo v lehu. Dýchejte zvolna, zhluboka, pravidelné. V duchu procházejte celým tělem a část po části uvolňujte. Začněte u temene hlavy a pokračujte k prstům u nohou.


• Jakmile jste uvolnění, představte si, že stojíte na pláži.


• Dívejte se na nádherný, zlatavý písek. Nad hlavou vám září jasné modrá obloha. Všimněte si, jak se sluneční paprsky odrážejí ve vodě. Pozorujte větve stromů chvějící se v jemném vánku.


• Naslouchejte vlnám převalujícím se po
pobřeží, jemnému šustění nedalekých stromů, volání racků nad hlavou.


• Vnímejte písek mezi prsty, slunce prohřívající tělo, vzduch jemné hladící pokožku.


• Dýchejte a ochutnávejte voňavé mořské ovzduší.


• Uvědomujte si atmosféru a náladu tohoto místa. Jaké to tam vlastně je? Udělejte si chvíli čas a vydejte se na průzkum. Zajděte si zaplavat, opalujte se, projděte se po pláži.


• Začněte si uvědomovat své fyzické tělo, a vraťte se tak zpět do reality. Dýchejte dlouze - s každým nádechem se tělo více probouzí. Zaposlouchejte se do okolních zvuků. V okamžiku, kdy na to budete připraveni, otevřete oči.

 


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny