Jóga ONLINE

 

Bzučivé dýchání

 


 

Bhrámarí

Vnitřní naslouchání vlastnímu dechu přináší regeneraci těla i ducha. Toto cvičení zklidňuje emoce. Zbavuje vzteku a úzkosti, neboť nás znovu spojuje s uklidňující rytmickou pulzací vlastního bytí. Řádně provedené cvičení okamžitě zvyšuje pocit tělesné i duševní pohody.

 

Postup:

1. Zvolte si libovolnou pohodlnou I pozici v sedu, např. klek, Příjemný sed, Dokonalý sed, Lotosový sed, nebo se posaďte na židli. Dejme tomu, že jste zvolili sed s pokrčenýma nohama. Lokty položte na kolena před sebou, palci ucpěte uši. Dovolte páteři, aby se „vznesla" výš, a srdečnímu centru, aby se otevřelo, aniž by k tomu bylo zapotřebí nucené vypínání hrudníku vzhůru a kupředu. Co nejvíce uvolněte ramena, šíji a obličej.


2. Zavřete oči a soustřeďte se na břicho, srdce, hrdlo, pak na hlavu. Nadechujte se zvolna, do příjemného pocitu plnosti. S výdechem začnete na patře vyluzovat bzučivý zvuk. Tento nádech a výdech opakujte ještě desetkrát nebo pokračujte po dobu několika minut.
Vzhledem k tomu, že výdech je o poznání delší, je důležité nadechovat se zvolna a klidně. Nespěchejte k dalšímu výdechu, ale dejte si načas a pomalu naplňujte plíce vzduchem.

 

3. Uvědomujte si pouze bzučivý zvuk. Chcete-li, experimentujte s různou výškou zvuku, až najdete tu, která vám bude příjemná. Prociťujte vibrace zvuku vlnicí se v mozku. Pozorujte, jak se vibrace projevují na obličeji, hrdle, hrudníku a zbývající části těla.

 

4. Po skončení cvičení zůstaňte tiše sedět se zavřenýma očima. Nějakou dobu ještě můžete cítit vibrace pulzující celým tělem. Nehýbejte svaly! Čím klidněji sedíte, tím hlubší jsou vaše pozorovací schopnosti.

 

Pokyny pro pohled: Oči jsou zavřené.
Přípravné pozice: Toto dýchání je vhodné praktikovat po jógových ásanách.
Usnadnění: a) Dbejte, aby každý nádech byl hladký a dlouhý, b) Trpíte-li závratí, odpočiňte si.
Účinky: Uklidňuje.

 


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny