Jóga ONLINE

 

Pes tváří dolů

 


 

  • Protahuje a posiluje celé tělo.


1. Zaujměte pozici hory. S nádechem vzpažte a s výdechem proveďte hluboký předklon, dlaně vedle chodidel. S nádechem odtáhněte hrudník od stehen a podívejte se směrem nahoru. S výdechem zakročte pravou, poté levou nohou dozadu (vzdálenost rukou a nohou min. 90 cm).

2. Chodidla posuňte od sebe na šířku boků, narovnejte se a zpevněte tělo. Váha spočívá v celém těle, ne na okrajích dlaní. Sedací kost tlačte vpřed směrem nahoru, propínejte páteř a zároveň přitahujte hrudník ke stehnům. Boky vypínejte vzad a vzhůru.

3 Po dosažení max. propnutí páteře, otevřete zadní nohy. Mějte nohy natažené, ale kolena nezablokovaná. Opřete se o paty a kolena co nejvíce protáhněte.

4. Ramena vytočte vně, čímž se paže vzdálí od uší. Temeno přibližujte k podlaze, vtáhněte bradu a pohled upřete k pupku.

5. Vydržte takto 10 - 30 dechů. Dýchejte pomalu a zhluboka. Probouzejte takto celé tělo. S nádechem se poté uvolněte pokrčením v kolenech a skokem nohou mezi dlaně, přičemž se podíváte před sebe. S výdechem proveďte hluboký předklon s hlavou u kolen a s nádechem přejděte do stoje vzpřímeného a zaujměte pozici hory.

 

Začátečníci - zkuste při cviku ohnout kolena, protože zprvu nebudete jistě moci zcela propnout tělo. Postupně vytahujte boky směrem vzhůru a postupně propínejte celé tělo, všechny jeho partie.

 

 


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny