Jóga ONLINE

 

Devět větví stromu jógy

 

 

Bhaktijóga - je cestou všeobecné lásky, sebezapření a oddanosti Nejvyššímu. Bhaktijóga znamená směřovat lásku k Bohu. Tento čin můžeme najít velmi podobě u různých duchovních cest.

 

Hathajóga - je nástrojem k vnitřnímu bádání, pomáhá očistit tělo, tím i mysl. K této očistě slouží pozice (ásany), mudry (gesta rukou), pránajáma (dechová cvičení) a očistné techniky (krije). Tento typ jógy je vhodný pro všechny.

 

Džapajóga (mantrajóga) - je vhodná pro ty, kdo chtějí být pryč od hlučené přítomnosti nebo kdo je citlivý. Mantra je slovo, které si můžete prozpěvovat nebo říkat nahlas. Pomáhá k soustředění mysli a harmonizuje tělo.

 

Džnánajóga - je to jóga opravdového poznání. Využívá studia vlastního JÁ, rozumu a rozhovoru. Tento typ jógy je vhodný pro ty, kteří uvažují racionálně a analyticky.

 

Karmajóga - z různých tradičních definic karmajógy je nejběžnější a nejpřesnější, i když ne zcela kompletní, tato: „Karma jóga je jógou hlubokého a důkladného splynutí s božstvím, díky jakékoli nesobecké činnosti." Vychází ze skutečnosti, že v každém okamžiku našeho každodenního života, dokonce i když se cítíme být nuceni jednat tak či jinak, máme svobodu volby a neseme plnou zodpovědnost za svoje činy.

 

Lajajóga (kundalinijóga)- je založena na cvičení pracující s čakrami (energetickými centry těla). Může být velmi účinná, ovšem je vhodné využít zkušeného učitele.

 

Rádžajóga - je známa pod názvem královská jóga. Zklidňuje mysl, využívá meditace a koncentrace.

 

Tantrajóga - je jóga krajního rozšíření hranic vědomí, která spojuje celistvou řadu postupů a technik, mezi jinými využívá i sexuální aktivitu k urychlení cesty duchovního vývoje proměnou a zjemněním tvořivého sexuálního potenciálu jak pro muže tak i pro ženy.


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny