Jóga ONLINE

 

Co potřebuji ke cvičení?

 

 

 

 

 

Jógu můžete cvičit prakticky kdekoliv a kdykoliv. Ke cvičení potřebujete pouze pohodlné oblečení a podložku (která je doplňkem), ale doporučujeme cvičit s ní. Můžete si pořídit další doplňky, které sice nejsou nezbytné, ale zvýší pohodlí a komfort při cvičení.

 

 

Podložky

Jutová podložka na jógu

 

Péče o podložku: před prvním použitím otřít podložku vlhkým hadříkem, možno prát v pračce na studeno, v malém množství prášku. NEŽDÍMAT, NESUŠIT V SUŠIČCE NA PRÁDLO. Vysušit dále ručníkem a poté podložku nechat vyschnout ve vodorovné poloze. Podložka nesmí přijít do styku s oleji atd.

 

Ekotex podložka na jógu (protiskluzová)

 

Péče o podložku: Před prvním použitím otřít podložku vlhkým hadříkem. Možno prát v pračce do 40˚C v malém množství prášku. NEŽDÍMAT, NESUŠIT V SUŠIČCE NA PRÁDLO. Vysušit ručníkem a poté podložku nechat vyschnout ve vodorovné polozex.

 

 

Tašky a vaky
Slouží pro uložení podložky během cestování.


Pomůcky na jógu a relaxaci

Korková cihla - je velmi pevná a má velkou nosnost. Má zaoblené hrany, tím je bezpečná pro použití při cvičení mnoha jóga pozic (Ásan). Tato korková cihlička Vám poskytuje pevnou a stabilní podporu.

Dřevěná cihla

Podpůrné vaky, polštářky, polštářky na oči a bloky pro relaxaci

Opasek - napomáhá správnému provední póz (Ásan) a vede k lepšímu protažení vašich svalových partií

Péče o opasek
- možno prát v pračce do 40˚C v malém množství prášku

 

 

Hygienické pomůcky
Konévka Néti - keramická a používá se k "Jala Neti", což je tradiční metoda čištění nosu. Při praktikování této metody dochází ke zvlhčování nosní sliznice a čištění nosních dutin. Tato metoda se používá v mnoha kulturách po tisíciletí jako prevence proti alergiím, běžnému nachlazení a astmatu.

1494MzI.jpg

 

 

Návod na použití: Konévka "Neti" se naplní teplou převařenou a lehce osolenou vodou. Hlavu skloníme lehce k jedné straně a roztok z konévky vléváme do jedné z nosních dírek. Druhou nosní dírkou vytéká roztok i se všemi nečistotami z našich dutin. Tato metoda čištění není těžká a nepříjemná jak se na první pohled zdá. Naopak je to jednoduchý a velice efektivní způsob jak si udržovat naše zdraví.

 

 


Pomůcky pro meditaci
Meditační polštářek - tradiční meditační polštář, který se používá pro všechny sedící techniky. Zafu podporuje správné držení páteře, zvyšuje komfort a tím napomáhá dosáhnout hlubší meditace. Používání polštáře Zafu odstraňuje případné nepříjemné pocity v kotnících a nohou a tím zvyšuje Váš komfort při meditaci.

Polštář ve tvaru půlměsíce - vhodný jak pro začátečníky tak i pro pokročilé. Používaní polštáře Luna odstraňuje případné nepříjemné pocity v kotnících a nohou a poskytuje více místa pro chodidla, to vše zvyšuje Váš komfort při meditaci.

Polštář ve tvaru ronda - používá pro všechny sedící meditační techniky. Rondo podporuje správné držení páteře, zvyšuje komfort a tím napomáhá dosáhnout hlubší meditace. Polštář má pevný bavlněný potah se zapináním na zip. Tímto se dá potah snadno sundat a vyprat v pračce. Používání polštáře Rondo odstraňuje případné nepříjemné pocity v kotnících a nohou a tím zvyšuje Váš komfort při meditaci.


Oblečení na jógu
Kalhoty, tričky, ponožky upravené speciálně pro cvičení jógy, čelenky


Jóga a šperky
Řetízky, náramky, šperky, náušnice, prstýnky

 

 

Plakáty
Na plakátech je přehledně zobrazeno 440 póz Ashtangy jógy pro pokročilé. Plakát je velmi dobrou pomůckou pro praktikování a výuku jógy. Dále je vhodným doplňkem pro jóga studia. Každá póza je zde přesně vyobrazena a pojmenována.

 

 

Zdroj a foto: Yogashop.cz, Jogaobchod.cz

 


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny