Diskusní fórum

Nezapomínáme na přírodu  -> Recykace

zpět

 
Iva Veselá
Avatar
Založen: 13.08.2009
post Zaslal: 27.9.2009 13:01 odpad
Musím rozvít nové téma trochu přírodní, protože mě zajímá, jak jste na tom s recyklací odpadu. Třídíte nebo ne? My třídíme asi 2 roky a už jsme na zvyklí mít 3 koše vedle sebe (papír, plast, ostatní). Teda ještě skleněné lahve se snažíme házet zvlášť. Kontejnery jsou u baráku, tak proč netřídit. Hlavně doufám, že to popeláři nenasypou do jednoho, to by zamrzelo..
oddělovač
 
Andy
Avatar
Založen: 12.09.2009
post Zaslal: 28.9.2009 16:30RE RE: odpad | ....
Ja třídím odpad taky už nějakou tu dobu, taky mame cca tři koše, plus lahve skleněné. Ale mame to rozdělené jako ty plasty, papír, a komunální odpad. Mame taky kousek od domu kontejnery. Ale třeba nejhorší je to na středních školách tam se to hazí do jednoho, a nebo na vysoké mají jen dva koše komunalní, a plast-papír. To snad vyjde na stejno jestli třídí nebo ne. Třeba mam přítele a on bydlel někde na moravě uplne dole ve vesnici a meli kontejnery kousek od domu, a nikdy netřídily odpad tak vubec nechapu...
oddělovač
 
Iva Veselá
Avatar
Založen: 13.08.2009
post Zaslal: 29.9.2009 9:05 odpad
No my máme na vysoký škole 3 koše, takže to je dobrý. Ale musíš uznat, že i ty dva koše jsou pokrok:-) Spíš nechápu ostatní, proč netřídí, když mají kontejnery přímo pod nosem. Jsou lenivý nebo proč? Vysvětlete mi to?
oddělovač
 
Andy
Avatar
Založen: 12.09.2009
post Zaslal: 26.10.2009 19:36RE RE: odpad | ,...
No ja nevím, vís jak nekerí asi na to tolik nedají, neco ti reknu ja sem mela kousek od vesnice jak sem v ní jeste bydlela skladku vsech odpadu z OZO, a vís kdyz foukal vítr bylo to po celý vesnici, ja jen nevím jestlo pak nahodou nehasí vsechno do jednoho pitle vís jak to myslím ti popelarí nebo tak, nekdy jdu k trídenemu odpadu vyhodit plasty, a sklo, a lidi to stejne hazou i do komunalního odpadu,.. nevím asi sou leniví zajkít o dva kroky, dal a nebo je pr ne slozite doma hazet veci jinak, nez do jednoho pytle,..je jim asi jedno jak dopadneme,..
oddělovač
 
miška
Založen: 02.09.2009
post Zaslal: 2.10.2009 12:41 recyklace
No třeba můj šéf odpad netřídí úmyslně a je na sebe náležitě pyšný:-) prý to je stejně k ničemu, všecko se nakonec smíchá a tak. A mimochodem když se chtěl zbavit stínící břízy na zahradě, tak dlouho ji zaléval nějakým přípravkem, až uschla a mohla se pokácet(a to je advokát....no ačkoli to je asi jedno) ekologie mu zkrátka moc neříká, takže trpělivě třídím u nás v práci akorát já, máme tu jen kontejner na papír a ostatní, takže plasty (a to i ty co jsou šéfa) vozím já domů a tam je házím do příslušného kontejneru:-))
Můj přítel ten je v tomhle ohledu skvělý, vše se naučil celkem bez reptání, třídí a dokonce už začal jíst i tofu:-)) ale to sem nepatří...
oddělovač
 
Kiss
post Zaslal: 17.1.2010 13:18 také třídíme :)
myslím si že je to asi lenost zajít o těhc pár kroků dál, nebo si snad nepamatují co kam patří i když je to na kontejnerech napsané? Nevím, u nás doma odpad třídíme, hlavně teda co se týká papír(hlavně noviny, pokud se jedná třeba o pytlík od čaje tak ten bohužel vyhodím do směsného odpadu, ael i na tom by se dalo zapracovat), skleněné láhve, a plast. Přiznám se že v práci to trochu flákám, hlavně teda ten papír, pokud si něco napíšu a pak to zmačkám tak to vyhodím do koše pod stolem co mám po ruce, stejně tak s kapesníčkama, to moje kolegyně ta každý papírek pečlivě odnese do boxu na papír.. no rozhodně mám ještě rezervy.. ;)
oddělovač
 
Iva Veselá
Avatar
Založen: 13.08.2009
post Zaslal: 18.1.2010 23:00RE RE: také třídíme :) | třídění
To se vychytá, člověk si brzy zvykne třídit :-) Ale je fakt, že sklo taky flákám...házím ho do směsného :-E Ale lepší něco, než nic, žejo? :))
oddělovač


Vložit příspěvek do tématu
captcha image (Opište obsah obrázku)

AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny