Zdravé potraviny

 

Bio kypřící prášek

 

Na výběr v bioobchodech máme klasický kypřící prášek do pečiva nebo do perníku. Ani jeden z nich neobsahuje fosfáty jako běžné konvenční produkty. Vybrat si mohou i lidé dodržující bezlepkovou dietu!


  • Bio kypřící prášek do pečiva

Kypřicí prášek přidáváme do třeného, křehkého a piškotového těsta, dále do perníku, palačinek apod. Těsto zpracováváme rychle, aby prášek působil až po vložení do trouby. Doporučené dávkování (na 0,5 kg mouky): těsta třená - celý sáček, těsta křehká - 2/3 sáčku, těsta knedlíková - 1/3 sáčku.

 

Složení:

kypřicí látky (vinný kámen, jedlá soda), kukuřičný škrob.

Informace pro alergiky:

výrobek se vyrábí v závodě, který zpracovává pšeničnou mouku, sušené mléko a sušená vejce.

 

  • Kypřící prášek z vinného kamene

Tento bezlepkový a bezfosfátový kypřící prášek do pečiva obsahuje vinný kámen (jehož krystalky najdete v sudech od vína), běžnou jedlou sodu a bio kukuřičný škrob. Používáme jej stejně jako běžný kypřící prášek, oblíbený je i při přípravě bezlepkového pečiva. Na 500 g sypkých surovin použijeme 3 lžičky (17 g) prášku.

 

Složení:

regulátor kyselosti vinný kámen neboli hydrogenvinan draselný, kypřící látka jedlá soda neboli hydrogenuhličitan sodný a bio kukuřičný škrob.

TIP:

Kypřící prášek z jedlé sody a vinného kamene má tendenci začít kypřit (rozkládat se) již při pokojové teplotě. Doporučujeme proto těsto vkládat do trouby a péci co nejdříve po zapracování kypřícího prášku. To se týká hlavně řidších třených těst.

 

  • Bezlepková směs - Kypřící prášek do perníku 20g

Továrna v Mělnické Vrutici je původním výrobcem tohoto kypřícího prášku do perníku a dodnes používá původní tradiční recepturu. Návod na přípravu základního perníku je na každém obalu. Směs je vhodná k použití i pro bezlepkovou dietu a při použití fruktosy a nebo umělého sladidla i pro diabetickou dietu.


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny