Zdravé potraviny

 

Káva obilná

 

 

Pro výrobu obilné kávy výrobci požívají suroviny vypěstované v souladu s ekologickým zemědělstvím bez použití pesticidů, herbicidů a syntetických hnojiv.

 

  • A co nám výrobci nabízí?

Počet druhů bio obilných káv je opravdu velký, nejsou proto uvedeny všechny, ale uveďme si pro zajímavost některé


BIO instantní kávová náhražka "Babiččina arabika"

 

Lehce rozpustná kávovinová směs vhodná jako náhrada kávy pro těhotné, kojící, děti, osoby s vysokým krevním tlakem a všechny, kdo se běžné kávě vyhýbají. Nezvykle dobrá vyvážená chuť.

Složení: kořen čekanky, ječmen, žito. Všechny složky pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství.

 


BIO instantní kávová náhražka "Dědečkova Robusta"

 

Tato novinka doplňuje velice úspěšný kávovinový výrobek Babiččina „Arabika“, který se za krátkou dobu stal jednou z nejprodávanějších položek. Dědečkova „Robusta“ je instantní kávovinový nápoj z čisté bio špaldy. Je velmi snadno rozpustný prakticky bez míchání a chutný s mlékem či bez. Je zajímavé porovnat chuť čitě špaldové kávoviny a klasické kávoviny z čekanky, žita a ječmene.

Složení: biošpalda

 

 

Obilná káva (120 g)

Instantní obilná káva je skvělou volbou pro všechny, komu nevyhovuje chuť klasické kávy a v ní obsažený kofein. Káva z ječmene nejen že výborně chutná, má také velmi blahodárný vliv na vaše zdraví.

 


Bio ovocno-obilná káva

Lahodný nápoj pro děti i dospělé, který je složen z přírodních, kofein neobsahujících surovin. Tento nápoj je vyroben ze surovin pěstovaných bez chemických hnojiv a pesticidů.

Složení: extrakt z ječmene, žita, čekanky, ječný slad, fíky.

 


Bio káva SONRISA mletá

 

 

Káva "Sonrisa" je čistá Arabica pěstovaná v horských oblastech za podmínek kontrolovaného ekologického zemědělství. Vyznačuje se jemným vyváženým arómatem. Od roku 1985 se organizují skupiny mexických indiánů, aby společně čelily hospodářské a politické izolaci ve vlastní zemi. Patří k nim svaz malopěstitelů ISMAM v Chiapasu a družstva spojená do organizace Etnias Michiza ve státě Oaxaca. Možnost odbytu prostřednictvím těchto organizací představuje pro pěstitele významný přínos tím, že mu dovoluje obejít místní překupníky (ti jsou pro obchod s kávou typičtí, v Latinské Americe jsou označováni “kojoti”) a docílit lepší ceny. Kromě toho jsou z výnosů z partnerského obchodu financovány sociální projekty. Všechny pozemky jsou obhospodařovány manuální prací; chemická hnojiva jsou nahrazována kompostem. Další zpracování kávy pro export probíhá v družstevních zařízeních. Kromě kávy pěstují producenti řadu plodin pro vlastní potřebu (kukuřici, fazole, proso, citrusy a jiné). I v tomto případě se stále ve větší míře prosazují zásady ekologického zemědělství.

 

Foto: Jacikramek.cz

Zdroj: Jacikramek.cz


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny