Zdravé potraviny

 

Dýňová semínka

 


Použití:

Bio dýňová semínka lze použít samotná, neupravená, nebo v různých směsích s oříšky a sušeným ovocem, skvělá jsou i v jogurtech či lehce opražená a osolená. Mají specifickou, oříškově nasládlou chuť. Hodí se také k přípravě nejrůznějších pokrmů - salátů, omáček, do pečiva, zeleninových či masových karbanátků.

TIP:

Před přípravou namočte bio dýňová semínka na několik hodin do vody, čímž se aktivují enzymy.

Nutriční informace:

Bio dýňová semínka jsou vynikajícím zdrojem zinku a vitamínu E. Obsahují také další vitamíny (A, D, B 1, B 2, B 6) a minerály (selen, draslík, vápník, fosfor, hořčík, měď, mangan, železo). Jsou rovněž zdrojem cenných nenasycených mastných kyselin. Ty snižují cholesterol, vysoký tlak a riziko infarktu i mrtvice. Obsahují přírodní hormonálně účinné látky (kukurbitol) a další složky, které zpomalují stárnutí a působí proti degenerativním procesům. Bio dýňová semínka doporučují odborníci jako užitečnou prevenci proti poruchám s prostatou. Jsou vhodná rovněž pro ženy, které trpí záněty močových cest. Konzumace bio dýňových semínek prospívá i vlasům a kvalitě nehtů.

Výhody:

Obsahují velmi hodnotné tuky, esenciální mastné kyseliny skupin Omega 3 i Omega 6, zinek, vitamíny skupiny B, významný zdroj vitamínu E

 


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny