Zdravé potraviny

 

Chalva

 

 

Co je to chalva?

Slovo chalva (halva) původem pochází z arabštiny. Ve světě se používá mnoho názvů. Chalva vyrobená z hrubé pšeničné krupice je populární v Indii, Turecku nebo Pákistánu. Jiné běžné typy chalvy se vyrábějí z tahini (pasta ze sezamových semínek). Je nejoblíbenější ve východní části Středozemního moře a Balkánu. Chalva může být vyrobena i z mnoha jiných složek jako jsou slunečnicová semena, různé druhy ořechů, dokonce i fazolí, čočky a zeleniny - mrkev, dýně, ale u nás seženete pouze vynikající chalvu z různých druhů ořechů.

Sezamová chalva

 

Hlavní ingredience:

-  sezamová semínka nebo tahini, cukr, glukóza nebo med. V Turecku se podle některých receptů přidávají vaječné bílky, aby byla křehčí a je lahodná. Dalšími přísadami k základu (sezamová semínka a cukr) mohou být pistácie, kakaový prášek, vanilka nebo čokoláda.

 

Výroba

Jak už bylo řečeno, chalvu nalezneme v mnoha tvarech, texturách, konzistencích i chutích. Připravuje se podle receptů, které se můžou lišit v teplotě přípravy a způsobu přípravy jako je hnětení, tření a mnoha dalších.


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny