Zdravé potraviny

 

Agávový sirup

 

(Zdroj)

 

Sirup z agáve je přírodní mexické sladidlo na bázi fruktózy. Agávový sirup, přírodní nerafinované sladidlo, obsahuje vysoký podíl ovocného cukru, menší množství dextrózy a velmi nízké množství klasického cukru. Díky vysokému obsahu fruktózy má sirup z agáve výhodu v tom, že je sladší než řepný cukr, s jeho použitím dosáhneme stejné sladkosti pokrmů s polovinou kalorií. Proto je vhodným sladidlem pro lidi s nadváhou a při redukčních dietách. Agávový sirup má nízký glykemický index a nezvyšuje hladinu cukru tak rychle jako med či bílý cukr. Navíc obsahuje zbytkové množtví inulinu, který podporuje zdravou střevní mikroflóru a tím správnou činnost střev.

 

Výhody sirupu

Sirup je sndano stravitelný, napomáhá činnosti žlučníku, trávení tuků a působí preventivně v zanášení cév vlivem cholesterolu.

 

Agávový sirup je nejen zdravým, ale také chutným a všestranným sladidlem. Můžete jej použít do ovocných salátů, jogurtů, na müsli a lupínky, palačinky a lívance, k oslazení čaje a kávy, limonád a ovocných nápojů. Sirupem z agáve lze nahradit bílý cukr prakticky v kterémkoli pokrmu. V receptu nahraďte požadované množství cukru tříčtvrtečním množstvím sirupu a úměrně snižte množství tekutin. V pečení vynikne jeho schopnost vázat vlhkost a zabraňovat vysoušení pečiva.


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny