Jóga ONLINE


Všeobecné typy hathajógy

 

 


  • Hathajóga  je základem většiny jógových stylů a je nejznámější formou jógy v Evropě. týká se v první řadě nácviku pozic a dýchání. Jde o systém tělesných cvičení a pozicí. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé, protože se naučíte správnému držení těla. Cvičíte a zároveň relaxujete.

 

Aštangavinjasajóga - je dynamická a fyzicky náročná. Jedná se o sestavu po sobě jdoucích jógových pozicí, která se cvičí na všech hodinách jógy. Začíná se první, druhou a nakonec sestavou pro pokročilé. Navozuje pocit energie a rovnováhy. Není příliš vhodná pro začátečníky.


Bikramjóga - sestava 26 pozicí, která se cvičí v místnosti o teplotě 28 °C. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Jejím přínosem je fyzické zlepšení kondice i vnitřní očista těla. Bikram jóga je sestavou po sobě následujících cviků, proto není příliš vhodná pro zájemce se specifickými zdravotními obtížemi.

 

Integrální jóga - je inteligentní sestava určitých tradičních metod používaných tak, aby se harmonicky rozvíjela každá složka bytí: psychická, emoční, duševní, rozumová i duchovní. Integrální jóga je vědecký systém, který spojuje různá odvětví či druhy jógy ve snaze o dosažení celistvého a úplného uzrání všech skrytých vyšších možností bytí, vedoucí ke konečnému poznání sebe sama nebo, jinými slovy, ke splynutí s Bohem.


Jengarjóga - velmi důkladná forma jógy. Zaměřuje se na detaily a je vhodná i pro začátečníky. Po hodině této jógy získáte pocit síly a pokoje. Klade zásadní důraz na bezvadné vyrovnání těla podle tělesné osy.


Kundalinijóga - je to asi nejvšednější ze všech jógových disciplín. Je kombinací asany, mudras, mantras a dýcháním dosáhnete spojení s čakrami. Často využívá dýchání zvané kovářský měch.


Powerjóga - podobá se Astanga józe. Při této formě cvičení není žádná přestávka, hodina závisí na učiteli. Začátečníci mohou tempo cvičení určovat sami.

 

Satjánandajóga - tento typ jógy zahrnuje jak ásany, pránajámua vnitřní očistné techniky, tak i meditaci v podobě rádža-kundalini-džána a krijajógy. Klade důraz na duchovno a sebeuvědomování.


Šivanandajóga - využívá mantras a meditaci. Je založená na 12 hatha pozicích a klade velký důraz na dýchací techniky. Větší část hodiny je zaměřená na relaxaci.


Vinijóga - je zaměřená na individuální potřeby - mentální i fyzické. Vini jóga plynule přechází z pozice do pozice v rytmu dechu.


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny