Články

 

19.11.2009 - Iva Veselá

Jak se zbavit nepotřebných věcí

Staré věci nám připomínají minulost - veselou i smutnou, ale odpoutání se od starých věcí je nejlepším způsobem, jak dodat životu energii a novou svěžest. Porozhlédněte se po svém domě, zahradě nebo garáži. Co vidíte? Haraburdí... spousta haraburdí! Zíráte na všechny ty nashromážděné věci a každá z nich vám něco připomíná. Podívejte se však znovu a pořádně. Většina lidí nemůže uvěřit, jak báječně je možné se cítit, dokáží-li v životě projít tímto zbavováním se starých nepotřebností. Nyní vám ukážeme, jak odstraněním starých věcí můžete získat místo pro nové, lepší...

 

Odstranění starých věcí je skvělým způsobem, jak se zbavit stresu!

Výhody jsou neocenitelné, můžete znovu uspořádat domácí zařízení a zjednodušit si život, získáte větší přehled, nic se vám tak snadno neztratí, uklízení bude snazší a prach se nebude mít kde usazovat, můžete si vytvořit nové návyky a oživit zavedený životní styl.

 

Co je to haraburdí

Věci, které jste nikdy neměli rádi.

Věci, které jste nikdy nepoužívali.

Věci, které potřebují opravit nebo udržovat, protože by se mohly hodit.

Věci, které jste použili maximálně jednou nebo dvakrát (jako knihy, časopisy, filmy).

Dětské sbírky, které už vám dlouho nic neříkají.

Jsou zde, jsou všude kolem nás, ale nebudou-li tu, nikomu to nebude vadit!

 

Kde najdeme odpad

Kuchyně - zpracované, konzervované, sušené a mražené potraviny - zkontrolujte na všech datum použitelnosti. Staré hrnce, kastroly, nádobí, příbory, džbánky, konvičky, hrnečky, tupé nože, chňapky, utěrky - to všechno je haraburdí. Nyní máte příležitost zbavit se i nezdravých a nekvalitních potravin (viz další příspěvek).

Koupelna - hromada napůl prázdných lahviček od šamponů, roztřepené staré ručníky a ložní prádlo - nic z toho nepotřebujete!

Zahrada / kůlna - rozbitý trakař, stará balení s osivem, plastové kbelíky - rozlučte se s nimi!

Příborník, zásuvky a šuplíky pod postelí, za dveřmi - místa, kde se schovávají staré věci. Najděte je a vyhoďte.

Šatník - jestliže už jste oblečení neměli dva roky na sobě, patří k haraburdí nebo na charitu.

Vaše pracovní místo / kancelář - neaktuální příručky a manuály, katalogy a knihy, složky starých zákazníků, zaprášené desky a pera, která dávno nefungují - pryč s nimi!

Garáž - snad nejvíce zanedbávané místo - nádobky s barvami, kusy dřeva, rozbité nářadí, starý zahradní nábytek... Vidíte, kolik budete mít volného místa

Půda / sklep - už jste vyklidili celý dům, tak určitě máte dostatek síly pustit se do půdy, kde obvykle sídlí většina haraburdí, ke kterému máme sentimentální vztah. Nastal čas být neústupní a zbavit se i těchto věcí. Ostatně, všechno má svůj konec.

 

Jak začít

  • Udělejte si dostatek prostoru, připravte si několik krabic a pojmenujte je: odpad, pro nového majitele, recyklovat, zatím neurčeno.
  • Pracujte systematicky po celém bytě. Nejprve jedna místnost, potom druhá, atd. Začněte místem, které vás nejvíce rozčiluje.
  • Nakonec nezapomeňte zajistit, aby veškeré vyřazené věci a předměty skutečně opustili váš byt či dům a nepovalovaly se jen tak okolo čekajíce na odstěhování.

 

(Zdroj)


Hodnocení článku

Hodnotilo 21 čtenářů průměrem 4 bodů z pěti


Čtěte také:

Běžné návyky, které nás dělají smutnými 
Diagnóza - podzim! 
Miluj své tělo 
Myslete zdravě, buďte zdraví 
Nejkurióznější fóbie 


Diskuze

ivča klásková

Nemám problém udělat revizi všeho,co se doma nachází a navíc mě to baví,nemá ráda hromadění nepotřebných věcí a nepřehlednost v nich.Jsem takový aktivní likvidátor všeho,co se mi jeví jako nepotřebné a nemám problém se toho zbavit.Někdy si třeba řeknu, že to nebo tamto jsem nemusela vyhazovat,ale stejně pak zjistím,že to čeho jsem se zbavila k životu nepotřebuji.

20.11.2009 13:17
Jméno: *
Email: *
WWW:
Nadpis:
Text: *
SPAM: * Kolik je jedna mínus jedna? (slovy)


Položky označené * je nutno vyplnit.


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny