Články

 

29.11.2008 - Iva Veselá

Půst - očista těla

 

Nepleťte se půst s hladovkou! Půst by měl vyzkoušet každý, je jednou z nejbezpečnějších léčivých metod, které jsou v lékařství známy. Samozřejmě trpíte-li vážnými nemocemi jako je rakovina, cukrovka, tuberkulóza, srdeční a cévní poruchy atd., je důležité být pod lékařským dohledem. Postit by se neměli lidé, kteří jsou duševně a psychicky vyčerpaní nebo kteří překonali dlouhodobou nemoc.

 

Jak půst provést?

Nejlepší metodou je jíst po celou dobu půstu jen ovoce nebo jen zeleninu nebo pít džusy. Takový půst do 10-14 dnů není nebezpečný a můžete ho provádět doma i bez dohledu lékaře. Ale přesto je dobré se o jednotlivých fázích půstu informovat, aby vás nic nezaskočilo. Očistné a zdraví obnovující účinky půstu totiž  způsobí plno fyziologických změn ve vašem těle. Během půstu se vám může dělat špatně, můžete mít pocity malátnosti, nevolnosti, únavy, závratě, bolesti hlavy a dále zápach z úst, povlak na jazyku, zhoršená pleť...ale toto jsou vše příznaky toho, že se vaše tělo čistí. Během cyklů půstu mohou vyjít na povrch různé nemoci jako zhoršený stav pleti, mírné teploty a další projevy. To vše je ale dobré znamení ke konající se řádné očisty těla.

 

Délka půstu

Jestliže někdo podstoupí držení půstu z preventivních důvodů, to znamená za účelem pročištění, regenerace a omlazení těla, stačí k hladovění týden až 10 dní. Takovéto krátké půsty můžete držet jednou nebo dvakrát ročně.

Délku trvání půstu z léčebných důvodů, by měl určit sám lékař, který nad vámi dohlíží. Délka tohoto půstu se může vyšplhat až na 40 dní. Ale nejběžnější délka půstu v evropských léčebnách se pohybuje mezi 14-21 dny.

 

Výhoda nad pouhým pitím vody

Jestliže při půstu jíte jen džusy z čerstvého ovoce a zeleniny, zeleninové vývary a bylinkové čaje, vede to nejen k vyléčení z chorob, ale také očistíte a obnovíte tělo lépe než tradiční vodový půst. Džusy z čerstvých produktů mají bohatý obsah vitamínů, minerálů, enzymů a stopových prvků. Tyto životně důležité látky jsou vstřebány přímo do krevního oběhu bez toho, aby zatěžovaly trávicí orgány. Nenarušují tedy léčebný omlazující proces a trávení. Tělo tímto zároveň skvěle detoxikujete, čímž vyplavíte z organismu nebezpečné toxiny.

 

 

Co je možné vyléčit?

-          infekční onemocnění

-          zažívací problémy

-          onemocnění žlučníku

-          krevní a srdcové onemocnění

-          bércové vředy

-          obezita

-          revmatické problémy

-          cukrovka

-          akné

-          kožní nemoci

-          nervozita, nepsavost

-          zápach z úst

-          rozdutí plic

-          astma

-          pomáhá k odvykání kouření

-          posiluje srdce a jeho životnost

-          prodloužení života

 

Co dodržovat

-          džusy připravovat vždy z čerstvých potravin

-          použít dobrý odšťavovač

-          upřednostňujte organicky pěstované potraviny (zelenina a ovoce koupené v běžných obchodech bude pravděpodobně obsahovat velké množství jedovatých postřiků proti hmyzu a jinými látkami

-          připravte si jen tolik džusu, kolik vypijete (uskladňováním ztrácí léčivou a výživnou hodnotu

 

Před vámi takové půsty zvládlo milióny lidí. Máte důvěru v to, co děláte. Půst nejenom přispívá k fyziologické regeneraci a obnovení vašeho těla, ale má významný účinek na vaši mentální kapacitu. Zvyšuje duševní vědomí. Snažte se odpoutat od svých každodenních problémů a zdokonalte své vnitro. Celkově bude váš první půst zázračnou zkušeností, která vám dodá energii, obnoví a omladí vaší osobnost - tělo, mysl i ducha!


Hodnocení článku

Hodnotilo 37 čtenářů průměrem 3.46 bodů z pěti


Čtěte také:

Anémie a její příznaky 
Hypertenze 
Infekční mononukleóza 
Plíseň nehtů 
Zánět močových cest 


Diskuze

Líi

Naprostý nesmysl. Ten, kdo to psal, by měl zvolit tematiku, které rozumí. Radíte tu dietu, ne pust

23.07.2017 16:58
Martina S.

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o vyplnění dotazníku, který zpracovávám v rámci seminární práce na gymnáziu. Potřrbuji vyplnit dotazník od co nejvíce lidí, kteří již hladovku, půst někdy drželi. Po vyplnění prosím zašlete na můj e-mail mata.sukupova@seznam.cz. Odkaz na dotazník zde: <a href=\"http://www.survio.com/survey/w/K4S0R6Z2V4T4Q3E8N\">HLADOVKA</a> Děkuji

12.12.2013 18:35
ježek

Jak už bylo v příspěvcích napsáno, půst=žádný příjem stravy. Jinak se jedná o dietu, která má jiné účinky na organismus něž půst. Cílem půstu je nastartovat očistu těla (nejen střev). 1-3 denní půst čistí krevní řečiště a střeva, 7 denní půst pomůže i s očistou vnitřních orgánů a lymfatických cest. Delší půsty nastartují spalování zásob tuků a vyčistí tak tělo i od jedů uložených v tukových zásobách. Pokud přijímáte jakoukoliv potravu (i ochucenou vodu), k těmto procesům nedojde.

18.08.2011 09:23
Mira

Ne, ne...

Ne, ne, ne, toto opravdu ne. Žádné ovoce a zelenina, žádné šťávy, žádné ovocné nebo bylinkové čaje, žádný citrón do vody ani med (probůh)... Půst = nic. Jen voda. To je opravdový půst, který skutečně nastartuje v organismu ty správné, žádoucí procesy. Pokud budete konzumovat cokoliv kromě čisté vody, zbytečně organismus vyčerpáváte a stejně nedocílíte kýženého výsledku.

10.02.2011 18:24
Bea

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli při 21 denní očistě může člověk jíst i vařenou zeleninu,Děkuji

01.10.2010 10:41
Radek

Zeleninové a ovocné pití štáv je jen dieta nikoliv půst!

27.09.2010 12:59
tereza

dotaz

dobrý den, je vhodné pít jen vodu a do ní si vymačkat citron a trochu medu přidat? A pokud bych pila bylinkové čaje, tak jaké bych mohla pít? Díky :-)

14.07.2010 17:35
fittka

půst

Půst je super věc...perfektně pročistí tělo, krev a člověk dobije baterky. Všem vřele doporučuju: 1. den pouze zelenina, 2. den pouze ovoce, 3. den pouze ovocené nebo zeleninové šťávy a 4. den půst.

22.07.2009 10:11
Jméno: *
Email: *
WWW:
Nadpis:
Text: *
SPAM: * Kolik je jedna mínus jedna? (slovy)


Položky označené * je nutno vyplnit.


AKCE

      FOOD LIFE

 Výživová poradna

2375Yjk.jpg

 

       ZDARMA!


+ přidat akcivíce akcí


Doporučujeme


  BIOMANA

2632ZTU.jpg

Zdravý obchod  (e-shop >)

 

SALVIAPARADISE

Salvia Paradise Shop - etnobotanika - byliny, kapsle, masti, extrakty, semena a živé rostliny.

Byliny, semena a rostliny